citizen band

PAVEL POPICE

instalace CB Antény v domě

Má-li být výsledek dobrý, spojení plnohodnotné a spolehlivé, pak je na dům zapotřebí nainstalovat řádnou střešní CB-anténu. Je to anténa pro tento účel vyráběná a nelze ji nahradit nějakou jinou anténou televizní či rádiovou. Nutno si uvědomit, že zde signál budete nejen přijímat, ale také vysílat a to sebou přináší i určité specifické požadavky. Nejčastěji se používá hliníková nebo duralová svislá trubková anténa délky půl lambda (tj. 5,5m dlouhá) nebo o něco málo výkonnější anténa délky pěti osmin lambda (tj. 6,5m dlouhá) opatřená třemi či více paprskovitými radiály na svém spodním konci. Oby tyto typy antén běžně prodávají specializované prodejny s vysílací technikou.
Je jich mnoho typů od mnoha výrobců. Ač se často zásadním způsobem liší uváděné parametry, nenechte se nachytat. Výrobci se často ohánějí neměřitelnými veličinami.
Věřte, že např. všechny antény délky 5,5m budou srovnatelně výkonné (jejich zisk bude 0 dBd nebo-li 2,14 dBi). Jediné, čím se budou lišit, jsou jejich mechanické vlastnosti, kvalita provedení dílů a tím i jejich životnost.
Bydlíte-li na „větrné hůrce“ či máte-li na střechu obtížný přístup, kupte si anténu pevnou, duralovou, byť by byla dražší než prostá hliníková.Vyjímečně se používají na domech i antény jiné (čtvrt lambda a sedum osmin lambda). Nelze však říci, že by měly mimořádně odlišné vlastnosti oproti anténám předchozím. Antény typu balkónový boomerang či autoanténa instalovaná někde na zábradlí či parapetu okna je chabé a nevýkonné řešení. Pokud jste odkázáni na tuto náhražku, zdaleka nebudete moci využít celkový přínos, který vám CB-stanice poskytuje.
instalace-cb-anteny.gif.png
ZABUDOVANÍ RADIOSTANICE DO AUTOMOBILU


Při zabudování radiostanice do palubní desky vozidla tj. odstínění vestavěného reproduktoru, je nutné použít externí reproduktor. V opačném případě se nebude vztahovat záruka na vestavěný repruduktor stanice, pokud dojde k jeho poškození z důvodu přetížení (dlouhodobé neúměrné zesílení hlasitosti stanice)
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
citizen band
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one